השתלות שיניים | שתלים דנטליים – מרפאת דר' ראובן שפירא


כתבה מאתר e-dent על הערבשתלים במרכז העניינים
תאריך: יום ראשון, 13 למרץ 2005, 11:04
נושא: אקטואליה


לפני כחודשיים הוקם ע"י המרכז הרפואי ת"א (ביה"ח איכילוב) וקבוצת רופאים גוף בשם "המרכז לקידום הידע בהשתלות דנטליות". בסוף פברואר נערך הערב הלימודי הראשון של המרכז. מי שהטיל ספק בפופוליריות של נושא השתלים, קיבל תשובה מוחצת.
ד"ר גבי צאושוד"ר ראובן שפיראפרופ' קרלוס נמקובסקי

מי שחיפש הוכחה שנושא ההשתלות הדנטליות מסעיר את רופאי השיניים, היה צריך לבקר באולם ההרצאות של מרכז ההרצאות של מרכז רפואי תל-אביב. למעלה מ-400 רופאים מכל ההתמחויות הדנטליים התאספו באולם בערב לימודי ראשון שעסק בנושא "הרמת הסינוס סגורה ופתוחה, היבטים אקדמיים בעד ונגד" והאולם הגדול היה צר מלהכיל את כל מי שרצה לשמוע ולהשמיע.

ד"ר קרלוס נמקובסקי, היו"ר העתידי של האיגוד לפריודונטיה, הציג את עקרונות הרמת הסינוס הסגורה, עקרונותיה ושימושיה הקליניים. ד"ר גבי צאושו, מנהל מחלקת פה ולסת במרכז הרפואי תל אביב ("איכילוב"), וד"ר ראובן שפירא הציגו את עקרונות הרמת הסינוס הפתוחה, הציגו מקרים קליניים לפני ואחרי שיקום הפה עם הרמת סינוס פתוחה, יתרונותיה וסיפקו טיפים קליניים ליישום במרפאה. לאחר שתי ההרצאות התקיים דיון אקדמי וקליני בין המרצים בצורת "התקל את המומחה" בעד ונגד תוך השתתפות ערה ביותר של קהל רופאי השיניים באולם שהרבו בשאלות.

לפני כחודשים הוקם ע"י המרכז הרפואי ת"א (ביה"ח איכילוב) וקבוצת רופאים גוף בשם "המרכז לקידום הידע בהשתלות דנטליות". בפתיחת הערב האקדמי הציגו המארגנים דר' גבי צ'אושו ודר' ראובן שפירא את מטרות "המרכז לקידום הידע בהשתלות דנטליות". בין היתר, מדובר בקידום הידע הקליני והאקדמי בנושא שתלים דנטליים, קביעת סטנדרטים מקצועיים לעוסקים בתחום האימפלנטולוגיה, קידום ההכרה המוסדית בסטנדרטים המקצועיים (משרד הבריאות, חברות ביטוח, אקדמיה), הפיכת האימפלנטולוגיה להתמחות במדינת ישראל, ארגון לימודים והדרכה בארץ ובחו"ל, טיפוח קשרים עם ארגונים ומוסדות בינלאומיים אשר עוסקים בתחומים מקבילים, הקמת פורום ייעוץ מקצועי ותמיכה לחברי המרכז, שמירה על האתיקה המקצועית, עזרה הדדית בין חברי המרכז ויצירת קהילה לעוסקים בתחום והעלאת מודעות הציבור לתחום האימפלנטולוגיה.

"עד עתה היה תחום הידע בנושא ההשתלות הדנטליות בידיהם של עסקנים ובעלי ענייו כלכלי", אומרים המארגנים ומוסיפים, "המסר החשוב ביותר לקהילה הרפואית בפרט ולכל מי שמתעניין בתחום האימפלנטולוגיה בכלל היה שלראשונה בישראל גבר הידע על גבולות האינטרס הכלכלי. ואם לא די בכך", מדגישים המארגנים, "הערב הזה הוכיח שמומחים קליניים מתחומים שונים יכולים לשתף פעולה. הורגלנו לראות תמיד עימות בין מומחים לרופאי שיניים כלליים על הפרנסה הכרוכה סביב נושא השתלות שיניים והשתלים הדנטליים.

הפריודונטים והכירורגים נהגו להתנצח למי יש הזכות הבלעדית על נושא האימפלנטולוגיה? גם בערב הזה הם התנצחו, אבל העימותים היו על טהרת הקליניקה ובסופו של דבר, פעלו לטובת העניין. עניין של כולנו.

הידיעה הזאת הגיעה מ e-Dent מקצועי - קהילת רפואת השיניים של ישראל
http://pro.e-dent.co.il/

הכתובת לידיעה היא:
http://pro.e-dent.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=818

לצפייה בקטעים מהערב לחץ כאן

 לצפייה בפולדר שחולק למשתתפים לחץ כאן

 להורדת הזמנה לערב הבא לחץ כאן
שים לב, מס' המקומות מוגבל - על כן הרשם בהקדםהשתלות שיניים | שתלים דנטליים | הרמת סינוס | ציפוי חרסינה | השתלת עצם | אוגמנטציה | למינט | שתל שיניים

    
‪Google+‬‏